banner39

ÖSYM'den 'Sınav iptali' açıklaması

ÖSYM, sınavın telafisi mümkün olmayan zararların ortaya çıkmasını engellemek için ertelendiğini açıkladı.

Eğitim 18.09.2010, 01:55 18.09.2010, 07:47
ÖSYM'den 'Sınav iptali' açıklaması


Dünya Bülteni / Haber Merkezi
   
 
ÖSYM, 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının (KPSS-Lisans) Eğitim Bilimleri Testi'nin, sınav sürecinde bazı usulsüzlüklerin meydana geldiği kanaatine varıldığından iptal edildiğini açıkladı.

ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamada, "10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının (KPSS-Lisans) Eğitim Bilimleri Testi, sınav sürecinde bazı usulsüzlüklerin meydana geldiği kanaatine varıldığından, telafisi mümkün olmayan zararların ortaya çıkmasını engellemek için iptal edilmiştir. Bu sınav ve daha önce ertelendiği açıklanan diğer sınavların yeni tarihleri yakında açıklanacaktır." denildi. Eğitim bilimleri sınavına yaklaşık 300 bin kişi katılmıştı.
 
 

banner53
Yorumlar (1)
sevgi salman 11 yıl önce
eğitim bilimleri soruları%40 , gy-gk ise %60puan getiriyor. bu da gösteriyorki, gy-gk soruları daha önemli öğretmen puanları için. asıl sızan sorular gy-gk soruları olmuştur. yoksa onca insan sadece eğitim bilim sorularıyla o puanları alamazlardı. tek mağdur öğretmenler değildir... memur-mühendis adaylarıda asıl mağdurlardır. sınav tümden iptal olmalıdır... bizler kör değiliz...
13
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?