ÖSYS başvuruları bugün sona eriyor

İnternet üzerinden başvurular, saat 23.59'da, başvuru merkezlerinden başvuru alma işlemi ise bugün mesai saati bitiminde sona erecek.

Eğitim 15.01.2014, 10:08 15.01.2014, 11:17
ÖSYS başvuruları bugün sona eriyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

2014 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuru işlemleri bugün sona eriyor. Başvurularını okullardan ve başvuru merkezlerinden yapacak olanlar mesai bitimine kadar, internet üzerinden yapacak olanlar ise gece 23.59'a kadar işlem yapabilecek.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, başvuru süresinin uzatılmayacağını duyurmuştu. ÖSYS'ye başvuru için sınav ya da sınavsız geçiş ücretini yatırmak yeterli olmuyor, başvuru işleminin, 2014 ÖSYS kılavuzunda belirtildiği şekilde tamamlanması gerekiyor. İnternetten bireysel başvuru yapacak adayların, ekranda "Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı" açıklamasını görmeleri ve aday başvuru kayıt bilgilerinin dökümünü yazıcıdan edinmeleri gerekiyor. Başvuru merkezlerinde yapılan işlem sonrası adaya verilecek geçici şifrenin 2014-ÖSYS başvuru süresi içinde ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr (aday işlemleri sistemi)" adresinden değiştirmesi ve sınavın bütün aşamalarında hem de adayın sonraki yıllarda ÖSYM ile ilgili elektronik ortamda yapacağı bütün işlemlerde gerekli olan bu şifrenin aday tarafından özenle korunması ve kesinlikle paylaşılmaması isteniyor. İnternet üzerinden başvurular, saat 23.59'da, başvuru merkezlerinden başvuru alma işlemi ise bugün mesai saati bitiminde sona erecek.

23 Mart 2014 tarihinde yapılacak YGS için başvuru sonuçlarına bağlı diğer hazırlık çalışmalarının hemen başlatılacağından 2014-ÖSYS başvuru süresi uzatılmayacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?