banner39

SBS yerleştirme sonuçları yarın açıklanıyor

Yüz binlerce öğrencinin merakla beklediği SBS sonuçları yarın açıklanıyor

Eğitim 05.08.2013, 16:55 05.08.2013, 16:55
SBS yerleştirme sonuçları yarın açıklanıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Seviye Belirleme Sınavı Yerleştirme sonuçları yarın açıklanıyor. SBS sonuçlarına göre okul tercihlerini yapan yüz binlerce öğrencinin meraklı bekleyişi sona eriyor.

Zaman'ın haberine göre, sonuçlara göre asil olarak kazanan öğrenciler, 12-16 Ağustos arasında kayıtlarını yaptırabilecek. 16 Ağustos saat 19.00'dan itibaren ise boş kalan kontenjanlara yedeklik sırası dikkate alınarak kayıt hakkı kazananlar ilan edilecek. 26 Ağustos'a kadar sürecek ilanın ardından yedek yerleştirmeler ile kazandığı açıklanan öğrencilerin kayıtları 29 Ağustos saat 17.00'ye kadar sürecek. Öğrenciler, kayıt hakkı kazandığı gün hariç 3 iş günü içerisinde saat 17.00'ye kadar kayıt yaptırmak zorunda. Aksi takdirde, boş kontenjana sistem tarafından yedek listeden öğrenci kayıt edilecek.

Hem asilden hem yedekten kazanan öğrenciler ise asilden kaydını yaptırıp yedek yerleştirmeleri bekleyebilir. E-okul üzerinden sırasını takip ederek yedek yerleştirmelerde sıranın kendisine gelmesi halinde yedekten kazandığı okula giderek yeniden kayıt yaptırması gerekecek. Böylece asilden kazandığı okuldaki kaydı otomatik olarak silinecek. Asilden bir yeri kazanamayan öğrenci ise yedek yerleştirmeleri takip edecek. Ne asil ne de yedek listeden herhangi bir okula yerleşemeyen de sınavsız öğrenci alan okullara kaydını yaptıracak.

banner53
Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?