banner15

'Sınav Korkusu'na yönelik seminer

Bayrampaşa Belediyesi öğrenci ve velilere yönelik 'Sınav Korkusu' seminerleri düzenliyor.

'Sınav Korkusu'na yönelik seminer

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

"Sınav Korkusu" seminerleri Psikolog İnanç Sümbüloğlu tarafından veriliyor. İnanç Sümbüloğlu; çocukluk, ergenlik çağı ruhsal sorunları ve aile eğitimleri konularında çalışmalar yapmış ve "Mutlu Sınav" projesi eğitimcilerinden. 2009 yılından bu yana ise sınav kaygısı olan öğrenci ve ailelerine psikolojik destek veriyor.

Bayrampaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Sınav Korkusu eğitim seminerleri ile çocuklarının iyi bir eğitim alıp geleceğe güvenle bakmasını isteyen ve çocuklarıyla beraber sınav kaygısını taşıyan velilerle birlikte, bu kaygıyla tek başına mücadele etmeye çalışan öğrencilere destek verilmesi amaçlanıyor.

Eğitim sistemimizde belirleyici bir role sahip olan sınavların doğrudan çocuk ve gençlerin dolaylı olarak da ebeveynlerin günlük yaşantılarını etkilediği, sınava giren her 5 öğrenciden birinin sınav kaygısı yaşadığını ve sınav kaygısı yaşayan öğrencilerin ameliyata girecek hastalardan daha kaygılı olduğu düşünüldüğünde bu tarz eğitim seminerlerinin önemi daha çok anlaşıyor.

İlgili olan veli ve öğrenciler için "Sınav Korkusu" seminerleri 10 Şubat ve 24 Şubat 2011 Perşembe günü saat 18:00' de Bayrampaşa Belediyesi Kültür Salonunda gerçekleştiriliyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2011, 17:50
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35