Sınavsız ortaöğretim yerleştirmeleri açıklandı

Sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçlar MEB'in internet sitesinden öğrenilebilecek

Sınavsız ortaöğretim yerleştirmeleri açıklandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına yerleştirme sonuçlarını açıkladı.

Bakanlık, sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına öğrenci tercihlerini, elektronik ortamda 12-29 Ağustos 2013 tarihleri arasında almıştı.

Bölge sınırlaması olmaksızın e-Okul sistemi üzerinden alınan 10 okul tercihine göre yerleştirme sonuçları açıklandı. Öğrenciler sonuçları bakanlığın internet sitesinden öğrenebilecek.

Mazeretleri nedeniyle, 29 Ağustos 2013 tarihine kadar aday kayıtlarını yaptıramayan öğrencilerin mağduriyetine sebebiyet verilmemesi bakımından, yeni eğitim-öğretim yılı başlamadan valiliklerce belirlenecek bir takvim çerçevesinde, belirlenen esaslar doğrultusunda Öğrenci Yerleştirme Komisyonlarınca ilgili okul müdürlükleriyle koordine sağlanarak kayıt ve yerleştirme işlemleri sürdürülecek.

Bu okullara kesin kayıt işlemleri, okul müdürlüklerince bugünden itibaren 13 Eylül 2013'e kadar yapılabilecek.

OYP'YE GÖRE ÖĞRENCİ ALAN OKULLAR

Öte yandan, merkezi yerleştirme puanıyla öğrenci alınan Anadolu türü mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına öğrenci kayıtları; Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliği hükümleri ile her yıl yayımlanan Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzunda yer alan hükümler doğrultusunda puan üstünlüğüne göre e-Okul sistemi üzerinden gerçekleştiriliyor.

Buna göre; söz konusu kılavuzun "2.9 Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne Bağlı Okulların Açık Kalan Kontenjanlarına Ortaöğretim Kurumları Yerleştirme Puanına (OYP) göre, Merkezi Sistem Üzerinden Ön Kayıt Yolu ile Öğrenci Alınması" başlığı altındaki açıklamalara göre, velilerin 9-16 Eylül 2013 tarihleri arasında yeniden tercihte bulunmaları mümkün olabilecek.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2013, 15:23
banner53
YORUM EKLE

banner39