banner15

TEOG'de birinci tam puandan da fazla puan aldı

TEOG'da tüm soruları doğru olarak cevaplayan Başak Önder, olimpiyatlarda aldığı ek puanlarla birlikte 500 tam puanı 2,5 puan geçerek Türkiye birincisi oldu

TEOG'de birinci tam puandan da fazla puan aldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı'nda Denizlili Başak Önder, tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi oldu.

Başak Önder, Denizli Gazeteciler Cemiyetin'de düzenlenen basın toplantısında, Türkiye birincisi olmasına olimpiyatlarda aldığı ek puanların yardımcı olduğunu belirterek, başarısını lisede de sürdürmek istediğini söyledi. Uluslararası olimpiyatlarda Türkiye'yi temsil etmek istediğini dile getiren Önder, hedefinin Boğaziçi Üniversitesi'nde mühendislik okumak olduğunu kaydetti.

Başak Önder'in mezun olduğu özel eğitim kurumu müdürü Uysal Cesur ise, sınava 1 milyon 200 bin öğrencinin girdiğine dikkat çekerek "Okulumuzda öğrenim gören 214 8.sınıf öğrencisi Bakanlık tarafından açıklanan yerleştirme puanı, hem de Türkiye geneli ve il geneli başarı yüzdeliği sıralamalarında bundan önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da zirvede yer aldı. Türkiye birincisi kızımız Başak Önder, 502.504 puan alarak hem Denizli hem de Türkiye birincisi oldu. Normalde en yüksek puan 500 ancak bizim kızımız 500'ü de geçti. Öğrencimiz Matematik Olimpiyatın da aldığı ek puanıyla beraber bu puanı aldı. Biz kendisini gönülden tebrik ediyoruz’" diye konuştu.

Daha sonra sınavlarda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2014, 16:33
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48