Tercih işlemleri için son saatler

Lise ve üniversitelere yerleşme tercih işlemleri bu gece 24.00'da sona erecek. Tercih işlemleri daha önce bir kez uzatılmıştı

Tercih işlemleri için son saatler

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında liseler ile Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversiteler için tercih başvuru süresi bu gece 24.00'da sona eriyor. Tercih işlemleri daha önce bir kez uzatıldığı için bir daha uzatma söz konusu olmayacak.

TEOG yerleştirmeye esas puanlarına göre, liselere tercih işlemlerinde öğrenciler, 25 okul tercih edebilecek ve bu tercihlerini herhangi bir ortaokul müdürlüğüne onaylatmak zorunda olacak. Tercih değişikliği başvuruları da yine aynı okula yapılacak.

Tercih işlemi, okul müdürlüklerine onaylatıldıktan sonra tamamlanmış olacak. Bunun ardından, 14 Ağustos 2015'te yerleştirme sonuçları ve boş kalan kontenjanlar açıklanacak.

Yerleştirmeye esas nakil işlemleri ise 17-21 Ağustos, 24-28 Ağustos ve 31 Ağustos-4 Eylül 2015'te gerçekleştirilecek.

Adaylar, tercihlerini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapabiliyor.

Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2015, 19:26
banner53
YORUM EKLE

banner39