banner39

Türkî cumhuriyetlerde üniversite okuma imkânı

Türk Dünyası Araştırmalar Vakfı gençlere yönelik olarak Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan’da üniversite okuma imkânı sağlıyor.

Eğitim 13.07.2011, 12:13 13.07.2011, 12:22
Türkî cumhuriyetlerde üniversite okuma imkânı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Türkî Cumhuriyetlerdeki Üniversitelerde; YÖK tarafından denkliği tanınan bölümlerde, İstanbul Üniversitesi’nin müfredatı esas alınarak bir eğitim program uygulanıyor. Türkiye Türkçesiyle verilen eğitimler Türkiye’den gelen hocalarla yürütülüyor. Mezun olan öğrenciler binlerce Türk firmasında iş bulma fırsatı elde ediyor.

İsteklilerin, emsallerine göre oldukça uygun ekonomik koşullarda alınabilecek bu üniversite eğitimi için ÖSYM’nin ilan ettiği tarihte Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı’na müracaat etmeleri yeterli oluyor.

Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan’da verilen eğitimler Türkiye’ye paralel ve denkliği tanınan bölümlerde veriliyor. Azerbaycan Bakü’de bulunan Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesinde, İşletme ve Uluslararası İlişkiler Bölümlerinde, Kazakistan Korkut Ata Kızıl orda Devlet Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyat Bölümünde, Kırgızistan İkitisat ve Girişimcilik Üniversitesinde İşletme, Uluslararası İlişkiler ve Türk Dili ve Edebiyat Bölümlerinde eğitim veriliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?