banner39

Türk Yükseköğretiminin uluslararasılaşması Çalıştayı

T.C. Yükseköğretim Kurulu Basın ve Halkla İlişkiler müşavirliği'nden yapılan duyuru ile “Türk Yükseköğretiminin Uluslararasılaşması: Fırsatlar ve Tehditler Çalıştayı” gerçekleştirileceği bildirildi.

Eğitim 23.09.2019, 10:48
Türk Yükseköğretiminin uluslararasılaşması Çalıştayı

Türk Yükseköğretiminin uluslararasılaşması bağlamında fırsatların ve tehditlerin kapsamlı ve geniş katılımlı bir platformda ele alınması amacıyla 24 Eylül 2019 Salı günü  “Türk Yükseköğretiminin Uluslararasılaşması: Fırsatlar ve  Tehditler Çalıştayı” düzenlenecek.

YÖK’te gerçekleştirilecek olan çalıştaya YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta SARAÇ, YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren, Türkiye Ulusal Ajans Başkanı İlker Astarcı, Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz, üniversite rektörleri, üniversitelerin ilgili rektör yardımcıları ve uluslararası ilişkiler birimlerinin yöneticileri ve akademisyenler katılacak.

YÖK Başkanı Saraç’ın açılış konuşması ile başlayacak olan çalıştayda, yükseköğretim sistemimizin yurtdışında tanıtılmasına ve üniversitelerimize erişimin kolaylaştırılmasına yönelik olarak Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde zengin bir içerikle yeniden hazırlanarak geçtiğimiz günlerde hayata geçirilen "Study in Turkey" web sayfasının tanıtımının yapılmasının ardından  “Türk Yükseköğretiminin Uluslararasılaşmasında Fırsatlar ve Değerlendirme Yolları” ve “Türk Yükseköğretiminin Uluslararasılaşmasında Tehditler ve Alınabilecek Tedbirler” başlıklı iki ayrı oturum gerçekleştirilecektir.

Kaynak: www.dunyabulteni.net


 

banner53
Yorumlar (0)
17
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?