banner15

Türkiye genelinde Osmanlıca kursları başlıyor

MEB ve Hayrat Vakfı tarafından düzenlenen Osmanlıca Kursları için kayıtlar başladı

Türkiye genelinde Osmanlıca kursları başlıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Hayrât Vakfı arasından 2012 Nisan'ında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde tüm Türkiye'de açılan Osmanlı Türkçesi ve Kur'an-ı Kerim kurslarında yeni dönem dersleri başlıyor.

Bursa bölgesinde Hayrat Vakfı kurslarını koordine eden Osmanlı Eğitim ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Ahmet Hüsrev Adiloğlu şu bilgileri verdi:

"Bu döneme kadar, son bir yılda açılan 150 kurstan 2057 vatandaşımız kursları başarıyla bitirerek sertifika almaya hak kazandı. Yeni dönem için şimdiye kadar gelen yoğun talep, halkımızın Osmanlı Türkçesi ve Kuran-ı Kerim kurslarına olan teveccühünün gittikçe arttığını göstermektedir. Osmanlı Türkçesi ve Kur'an derslerinin seçmeli ders olarak okullara girmesi Kur'an ve Osmanlıca'ya olan alakayı gün geçtikçe daha da arttıracaktır. Önümüzdeki hafta yeni bir kurs dönemi başlayacak. Hafta içi sabah, akşam ve hafta sonu seçenekleriyle ücretsiz olarak açılacak kurslarımıza kayıt olmak isteyen vatandaşlarımız www.osmanlicaegitim.com adresini ziyaret ederek online kayıtlarını yapabilirler."

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2013, 14:03
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48