Üniversite tercih süreleri uzatıldı

Daha önce 6-14 Temmuz arası olarak açıklanan üniversite tercih süresi velilerin talebi üzerine 16 Temmuz 2015'e kadar uzatıldı

Üniversite tercih süreleri uzatıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Üniversite tercihleri süresi uzatıldı. Daha önce 6-14 Temmuz arası olarak açıklanan üniversite tercih  süresi velilerin talebi üzerine 16 Temmuz 2015'e kadar uzatıldı. 

Lisans Yerleştirme Sınavları'nın (LYS) açıklanmasının ardından, adayların üniversite tercihlerini yaparken inceleyecekleri Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (ÖSYS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlandı. Adaylar kılavuzda yer alan kurallara göre, tercihlerini ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak.

Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacak. Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve kimseyle paylaşmamaları gerekiyor. T.C. kimlik numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerde adayın kendisi sorumlu olacak.

Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklar. Adaylar, belirtilen süre içerisinde aynı internet adresinden tercih değişikliği yapabilecek. Süre tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik veya düzeltme yapılamayacak. Tercih işlemleri 14 Temmuz 2015'te saat 23.59'da sona erecekti. Velilerin talebi üzerine tercih süresi 16 Temmuz 2015 gününe kadar uzatıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2015, 07:27
banner53
YORUM EKLE

banner39