banner39

Üniversite tercihlerinde yarın son gün

Üniversiteye girme hakkı kazanan öğrenciler, Yükseköğretim Kurumları Sınavı tercihlerini 29 Temmuz saat 23.59'a kadar ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden bireysel olarak yapabilecek.

Eğitim 28.07.2019, 09:39
Üniversite tercihlerinde yarın son gün

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) adayları, tercihlerini 29 Temmuz saat 23.59'a kadar, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacak.

Tercih yapacak adayların ÖSYM'nin internet sitesindeki 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nu dikkatle incelemeleri ve tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları önem taşıyor.

Tercih işlemlerinin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tamamlanması ve işlemin ekrandaki uyarılara göre sonlandırılması gerekiyor.

Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacak.

Kaynak: AA 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?