banner39

banner35

Üniversitelerde eğitim gören engelli öğrenciler YÖK Başkan ile bir araya gelecek

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yükseköğretim kurumlarındaki engelli bireyleri temsilen bazı üniversitelerde eğitim gören engelli öğrenciler YÖK Başkanı Yekta Saraç ile bir araya gelecek.

Eğitim 02.12.2019, 14:59
Üniversitelerde eğitim gören engelli öğrenciler YÖK Başkan ile bir araya gelecek

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yükseköğretim kurumlarındaki engelli bireyleri temsilen bazı üniversitelerde eğitim gören engelli öğrenciler ile YÖK’te bir araya gelinecek.

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç başkanlığında, çeşitli üniversitelerden engelli öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilecek olan buluşmaya YÖK Yürütme Kurulu Üyelerinin yanı sıra YÖK Engelli Öğrenci Çalışma Grubunun Üyeleri de iştirak edecek.

YÖK tarafından, engelli bireylerin yükseköğretime erişimlerini kolaylaştırmak için gerçekleştirilen çalışmaların ve yükseköğretim sistemindeki mevcut engelli bireylerin durumlarının görüşüleceği toplantıda, yükseköğretim kurumlarında engelsiz bir ekosistemin oluşturulmasını sağlamak amaçlı yürütülen faaliyetler ve alınan kararlar hakkında da bilgiler paylaşılacak.

Açılış konuşmalarının ardından toplantıya katılan engelli öğrenciler söz alarak, YÖK Başkanı Saraç ve ilgili YÖK yetkilileri ile karşılıklı sohbet etme fırsatı bulabilecek, eğitim koşulları ile ilgili görüş ve önerilerini aktarabilecekler.

Kaynak: www.dunyabulteni.net

Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?