banner39

banner35

Üniversitelere 535 araştırma görevlisi atanacak

YÖK, 'Öncelikli Alanlar Kapsamında Araştırma Görevlisi İstihdamı Projesi' için toplam 535 araştırma görevlisi kadrosuna atama izninin Cumhurbaşkanlığınca onaylandığını duyurdu.

Eğitim 09.12.2019, 17:59
Üniversitelere 535 araştırma görevlisi atanacak

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yapılan açıklamada, 'Öncelikli Alanlar Kapsamında Araştırma Görevlisi İstihdamı Projesi' için toplam 535 araştırma görevlisi kadrosuna atama izninin Cumhurbaşkanlığınca onaylandığı belirtildi.

Akşam'da yer alan habere göre, YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin kalkınma yolundaki 2023 hedeflerine ulaşmasının, ancak nitelikli bilgi ve nitelikli insan gücüyle mümkün olduğu bildirildi. Bu bağlamda 'Yeni YÖK' anlayışı çerçevesinde ihtiyaç duyulan alanlardaki nitelikli insan gücünü karşılayabilmek için pek çok projenin planlandığı kaydedilen açıklamada, "Bu projeleri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle hayata geçirmiş bulunmaktayız. Bu projelerden birisi olan 'Öncelikli Alanlar Kapsamında Araştırma Görevlisi İstihdamı Projesi' için toplam 535 araştırma görevlisi kadrosuna atama izninin Kurulumuzca yükseköğretim kurumlarına tahsisi Cumhurbaşkanlığı makamınca uygun bulunmuştur" ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?