Üstün Zekalılar Enstitüsü Yaz Okulu

Türkiye'de ilk defa 6- 12 yaş üstün zekalı çocuklara yönelik yaz okulu düzenleniyor.

Üstün Zekalılar Enstitüsü Yaz Okulu


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Üstün Zekalılar Enstitüsü İşbirliği ile Türkiye’de ilk defa 6- 12 yaş üstün zekalı çocuklara yönelik yaz okulu düzenliyor.

Türkiye’de ilk defa İstanbul’da Bilgi Üniversitesi’nde uygulanacak olan yaz okulu programı üstün zekalı çocukların yaz tatillerini verimli geçirmeleri için üniversitenin imkanlarından faydalanarak, bilime ve teknolojiye olan merak duygularını artırmayı, çocukların zeka ve yetenek alanlarını geliştirmeyi amaçlıyor.

 5 Temmuz- 30 Temmuz ve 2 Ağustos – 27 Ağustos olmak üzere 2 ayrı dönem şeklinde planlanan yaz okulu hafta içi her gün 09:30 – 16:45 saatleri arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu’nda yapılıyor.

Kontenjanın sınırlı olduğu yaz okulu programına katılım ücretli. Akademik program, kitap, eğitim materyalleri ve sertifikanın verileceği programın ücreti 1300 TL. Eğitim programının içeriği ise yaratıcılık ve mucitlik, düşünme becerileri, zeka oyunları, bilim atölyesi, yabancı dil (İngilizce- İspanyolca- Rusça), liderlik, drama, zometool-bilimsel tasarım oyunu, düşünme becerileri, spor ve eğlence aktivitelerinden oluşuyor.
 
Üstün Zekalılar Yaz Okulu İstanbul’un dışında Ankara ve İzmir’de de yapılıyor. 6- 12 yaş grubu üstün zekalı çocuklara yönelik olan yaz okulu İzmir’de 2- 13 Ağustos tarihlerinde, Ankara’da ise 16- 27 Ağustos tarihlerinde yapılacak. Toplam 50 ders saatini kapsayan programın ücreti ise 600 TL olarak belirlenmiş. Programa ülkemizde standardizasyonu yapılmış zeka testlerine göre üstün zihin düzeyine sahip çocuklar kabul ediliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2010, 20:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER