YÖK Başkanı Saraç'tan öğrencilere yatay geçiş çağrısı

YÖK Başkanı Yekta Saraç Yurt dışında eğitim görüp Covid-19 salgını nedeniyle okuduğu üniversiteye dönmek istemeyen öğrencilere yatay geçiş çağrısında bulundu.

YÖK Başkanı Saraç'tan öğrencilere yatay geçiş çağrısı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Yurt dışında okumakta olan başarılı Türk gençlerini ve kendi ülkeleri dışında eğitim almak isteyen yabancı uyruklu öğrencileri, ülkemizdeki seçkin yükseköğretim kurumlarında eğitim almaya davet ediyoruz." dedi.

İşte Saraç'ın açıklamaları;

1- Yurt dışında eğitim görüp Covid-19 salgını nedeniyle okuduğu üniversiteye dönmek istemeyen Türk öğrenciler ile ülkemizde eğitim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin ülkemizde okumalarını sağlamak için aldığımız yeni kararları açıklamıştık.
https://www.yok.gov.tr/Sayfalar/Haberler/2020/yapisal-duzenlemeler-1.aspx

2- Başarılı öğrencilerin Türk yükseköğretimine kaliteden ödün vermeden “yatay geçiş” yoluyla dâhil olmalarını kolaylaştıracak, dünyada ilk bine giren üniversitelerdeki Türk öğrenciler için ek fırsatlar sunduğumuz bu düzenlemelerin kamuoyunda çok olumlu karşılandığını görmekteyiz.


3- Bu kapsamda YÖK olarak, yurt dışında okumakta olan başarılı Türk gençlerini ve kendi ülkeleri dışında eğitim almak isteyen yabancı uyruklu öğrencileri ülkemizdeki seçkin yükseköğretim kurumlarında eğitim almaya davet ediyoruz.

banner53
YORUM EKLE

banner39