banner39

YÖK'ten Afrika'da büyük çalışma

YÖK Başkanı Yekta Saraç, “Afrika açılımı” kapsamında Afrika ülkelerini ziyaret ederek, ilgili bakan düzeyinde yaptığı görüşmeler ile yükseköğretim vasıtasıyla ülkemizin uluslararası etkinliğine katkı sağlamaya devam ediyor.

Eğitim 05.02.2020, 18:02
YÖK'ten Afrika'da büyük çalışma

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, “Afrika açılımı” kapsamında Afrika ülkelerini ziyaret ederek, ilgili bakan düzeyinde yaptığı görüşmeler ile yükseköğretim vasıtasıyla ülkemizin uluslararası etkinliğine katkı sağlamayı sürdürüyor.

YÖK Başkanı Yekta Saraç, bu kapsamda son olarak Afrika kıtasının batı bölümünde yer alan Burkina Faso’ya “bir günlük resmi bir ziyarette” bulundu.

YÖK  Başkanı Saraç'ın Twitter hesabından konu ile ilgili açıklamaları şöyle: 

“Yeni YÖK” olarak dost Afrika ülkelerine büyük önem veriyoruz.“Afrika açılımımız” kapsamında çeşitli Afrika ülkelerini ziyaret ediyor, ilgili bakan düzeyinde yaptığımız görüşmeler ile yükseköğretim vasıtasıyla memleketimizin uluslararası etkinliğine katkı sağlamaya çalışıyoruz

2- Bu kapsamda son olarak Afrika kıtasının batı bölümünde yer alan Burkina Faso’ya “bir günlük resmi bir ziyaret” gerçekleştirdik.

3- Ziyaretimizde ilk olarak Burkina Faso Yükseköğretim Bilimsel Araştırma ve İnovasyon Bakanı Sayın Prof. Alkassoum Maiga ile görüşerek mutabakat zaptı imzaladık.

4- Burkina Faso Yükseköğretim Bilimsel Araştırma ve İnovasyon Bakanlığındaki temaslarımızın ardından Joseph Ki-Zerbo Üniversitesini de ziyaret ettik.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?