YÖK, yurt dışı için Türkologlar arıyor

YÖK, Türkoloji Projesi kapsamında yurt dışındaki üniversitelerde çalışmak üzere öğretim elemanları görevlendirileceğini duyurdu

YÖK, yurt dışı için Türkologlar arıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yüksek Öğretim Kurulu(YÖK), yurt dışındaki üniversitelerde çalışmak üzere öğretim görevlisi aradığını duyurdu.

YÖK'ün resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, "Türkoloji Projesi kapsamında yurt dışındaki üniversitelerde çalışmak üzere öğretim elemanları görevlendirilecektir" denildi.

YÖK'ün açıklamasına göre, Yunus Emre Enstitüsü ile Yükseköğretim Kurulunun eşgüdüm içerisinde yürüttüğü Türkoloji Projesi kapsamında, Türkiye'de Türkçe Eğitimi/Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi/Türk Dili ve Edebiyatı/Çağdaş Türk Lehçeleri bölümlerinde çalışan, tercihen doktorasını tamamlamış öğretim elemanları, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında yurt dışındaki üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı/Türkoloji bölümlerinde görevlendirilecek.

Bu kapsamda görev almak isteyenler, kurumun sitesinde yer alan Ek-1, Ek-2 ve Ek-3 formlarını doldurarak 04 Nisan 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar Yunus Emre Enstitüsü Başkanlığına şahsen veya posta/e-posta/faks yoluyla başvurmaları gerekiyor.

Öğretim elemanlarına ait akademik özgeçmişler, Yunus Emre Enstitüsü Başkanlığı ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca oluşturulacak heyet tarafından değerlendirilecek, görevlendirilmesi uygun bulunanlara 16 Mayıs 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar bilgi verilecek.

Heyet tarafından değerlendirmeleri olumlu sonuçlanan öğretim elemanları, bağlı oldukları üniversitelerden izin almaları hâlinde görevlendirilecekler.        

Öğretim elemanlarının yurt dışı görev harcırahları (hafta sonları da dâhil günlük 80 ABD Doları) ve bakmakla yükümlü oldukları birinci dereceden aile fertleri ile birlikte ilk gidiş, son dönüş ulaşım giderleri Yunus Emre Enstitüsü Başkanlığı tarafından karşılanacak.

Konuyla ilgili detaylar şu linkten ulaşılabilir.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 13:52
banner53
YORUM EKLE

banner39