banner39

banner35

Bakan Varank’tan Diyarbakır müjdesi: 20 milyon liralık kaynak!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Diyarbakır'ın ve bölgenin kalkınmasına katkıda bulunacak 7 farklı projeye imza atacaklarını belirterek "Böylece yerel potansiyeli daha da güçlendirecek 20 milyon liralık kaynağı Diyarbakır'a kazandıracağız" dedi

Ekonomi Finans 25.09.2020, 12:34
Bakan Varank’tan Diyarbakır müjdesi: 20 milyon liralık kaynak!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Diyarbakır’da Cazibe Merkezleri ve Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) İmza Töreni’ne katıldı.

Bakan Varank burada yaptğı açıklamada “Birazdan şehrimizin ve bölgenin kalkınmasına katkıda bulunacak 7 farklı projeye imza atacağız. Böylece yerel potansiyeli daha da güçlendirecek 20 milyon liralık kaynağı Diyarbakır’a kazandıracağız. Bu imzalar sayesinde, mesleki eğitim, tarımsal kalkınma, turizm ve kadın istihdamı gibi farklı alanlarda vatandaşımıza doğrudan dokunan projeler hayata geçecek.” ifadelerini kullandı.

KOBANİ SORUŞTURMASI: “BU İHANETİ ASLA UNUTMAYIZ”

Bakan Varank, Kobani soruşturmasına ilişkin yaptığ açıklamada da “Türkiye’yi terör iklimiyle dize getirme planının ilk aşaması olan 6-8 Ekim olaylarını, bu ihaneti asla unutmayız. Günlerce şehirlerimizi yakıp yıkan, kamu binalarımızı talan eden, Yasin Börü başta olmak üzere birçok sivilimizin canına kasteden bu olayları, bu işin sorumlularını unutacağımızı sanıyorlarsa büyük yanılgı içindeler” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?