banner15

Demirören ve OYAK, Total ve Moil için anlaştı iddiası

OYAK'ın, Demirören Holding bünyesindeki Total ve M Oil'i yaklaşık 450 milyon dolara satın aldığı iddia edildi

Demirören ve OYAK, Total ve Moil için anlaştı iddiası

Türkiye'nin en büyük mesleki emeklilik fonu Ordu Yardımlaşma Kurumu ( OYAK)'nun, 2015 yılından bu yana Demirören Holding bünyesindeki Total ve M Oil'i yaklaşık 450 milyon dolara satın aldığı iddia edildi. Edinilen bilgiye göre yasal işlemlerin tamamlanmasının ardından Total ve M Oil resmi olarak OYAK'ın bünyesine geçecek.

Habertürk'te yer alan habere göre; yılın ilk satın almasıyla birlikte OYAK, akaryakıt dağıtımı ve madeni yağ sektörünün önde gelen oyuncularından biri haline gelecek. Bir süredir pazarlıklar sürerken gelen bilgilere göre OYAK, TOTAL için yaklaşık 360 milyon dolar, M Oil için de yaklaşık 90 milyon dolarlık bir rakamı ödemeyi kabul etti.

Böylece 450 milyon doları bulacağı ifade edilen toplam 2 şirketin satın alması sonrasında OYAK enerji sektöründe önemli bir büyüklüğe sahip olmuş olacak. İki şirket 150 bin kişiye doğrudan istihdam sağlıyor. OYAK, akaryakıt dağıtımında yaklaşık yüzde 5'lik bir pazar payı için 360 milyon dolar ödemeyi taahhüt ederek pazarda ilk 5 oyuncu arasına girecek.

YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48