Dev kruvaziyer Bodrum'da

Lüks otel konforunda 2 bin 116 kamarası olan 135 bin tonluk Costa Venezia adlı gemi, 1254 yolcusu ve 1078 personeliyle birlikte Bodrum'a yanaştı.

Ekonomi Finans 04.05.2022, 13:38
Dev kruvaziyer Bodrum'da

İstanbul'dan yola çıkan İtalya bandıralı kruvaziyer Costa Venezia, İzmir'in ardından Bodrum Limanı'na geldi.

İçinde lüks otel konforunda 2 bin 116 kamara bulunan 135 bin ton ve 323 metrelik turistik gezinti gemisinin yolcularını, Bodrum Cruise Port iskelesinde Bodrum bando ekibi karşıladı.

Gemideki Alman, Rus ve İtalyan ağırlıktaki turistler, çıkış işlemlerinin ardından kendilerini bekleyen tur otobüsleri ve gezi tekneleriyle kentteki tarihi ve turistik yerleri görmek için limandan ayrıldı.

Paşatarlası, Kumbahçe ve Cumhuriyet Caddesi'nde birçok kişi, dev geminin fotoğrafını çekti. Gemide 1254 yolcu ve 1078 personel bulunduğu belirtildi.

Akşam saatlerine kadar ilçede kalacak gemi daha sonra Santorini'ye devam edecek.

"Bodrum tarihinin en büyük gemisi"

Bodrum Cruise Port Genel Müdürü Haluk Hızlan, yaptığı yazılı açıklamada, Bodrum tarihinin en büyük gemisini limanda ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek "Sezona çok hızlı başladık. 2022 için 150 gemi, 200 bin yolcu bekliyoruz. Doğu Akdeniz cruise turizmi geri döndü. Heyecanla yeni gemileri bekliyoruz." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?