Elektrik faturasında vatandaşı sevindiren karar!

Elektrik faturası üzerinde tüketicinin aleyhine olan ve enerji dağıtım şirketlerinin özel harcamalarını temsil eden reklam ve sponsorluk harcamaları gibi kalemler kaldırıldı. Söz konusu kalem vatandaşların tepkisini çekmişti.

Ekonomi Finans 14.12.2020, 16:46
Elektrik faturasında vatandaşı sevindiren karar!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, elektrik faturasında yeni bir düzenleme yapıldığını açıkladı. Buna göre; elektrik dağıtım şirketlerinin bağış, sponsorluk ve reklam, tanıtım giderleri, ceza giderleri, temsil ve ağırlama giderleri, dernek aidat giderleri gibi harcamaları artık elektrik abonelerinden alınmayacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, ''Özelleştirme öncesinde dahi mevcut olan temsil – ağırlama giderleri konusunda getirdiğimiz sınırlama bazı çevreler tarafından kamuoyuna yanlış aksettirildi, ne yazık ki siyaset malzemesi olarak kullanıldı. Bu konunun daha fazla istismar edilmesini engellemek için kurulumuz bugün toplanarak aldığı kararla; tebliğde yer alan temsil ağırlama, reklam, sponsorluk, bağış gibi yanlış algıya sebep olacak hükmü kaldırıyoruz. Şirketler bu tip giderlerini tarifeden alamayacak, gelir elde edemeyecek.'' dedi.

AA

Yorumlar (1)
Akif inal 3 yıl önce
Boyle bi adaletsizlik olurmu ya
Sen misafir agirla yardim yap
Parasini benden al
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?