banner39

Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat bankasından firma ve bireysel müşterilerine destek kararı

Ziraat Bankası, 31 Mart'ta ödenmesi gereken taksit, faiz ve anaparasını ödeyemeyen firma ve bireysel müşterilerin ödemelerini öteleyecek

Ekonomi Finans 23.03.2020, 10:06 23.03.2020, 12:28
Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat bankasından firma ve bireysel müşterilerine destek kararı

VakıfBank, müşterilerinin virüs salgını sürecini mali açıdan en az hasarla atlatabilmesi amacıyla 9 maddelik destek paketini devreye aldı.

VakıfBank: Firmaların 30 Haziran'a kadarki tüm kredi taksitleri ve ödemeleri konusunda esneklik sağlanacak, işletmelere 3 aylık maaş gideri kadar uzun vadeli kredi kullandırılacak

VakıfBank:''İşletmelerin mevcut kredileri ödemesiz dönemli yeniden yapılandırılacak. Turizm ve şehir içi toplu taşıma dahil en çok etkilenen sektörlere özgü krediler de 12 aya kadar ödemesiz dönemli yapılandırılacak.''

ZİRAAT BANKASI

Ziraat Bankası, personel maaşlarını Ziraat Bankası üzerinden ödeyen firmaların şubat ayı sonu itibarıyla mevcut istihdamlarını azaltmamaları kaydıyla gelecek 3 aylık personel maaş gideri kadar ilave limit imkanı vereceğini duyurdu.

Ziraat Bankası, 31 Mart'ta ödenmesi gereken taksit, faiz ve anaparasını ödeyemeyen firma ve bireysel müşterilerin ödemelerini öteleyecek.

Ziraat Bankası, ödeme sorunu yaşayan müşterilerin mevcut kredilerinin 6 aya kadar ödemesiz dönem olmak üzere, turizm gibi dönemsel faaliyeti olan sektörlerde ise 12 aya kadar ilave süre tanınmak suretiyle uygun vadeli yapılandırma sağlayacak.

HALKBANK

Halkbank, koronavirüs salgınına karşı aldığı finansal istikrar önlemlerini açıkladı.

Halkbank: Esnaf ve sanatkarların kullandıkları kredilerin nisan, mayıs ve haziran aylarında vadesi gelecek olan anapara ve faiz ödemeleri, ödeme vadelerinden itibaren 3 ay süreyle ve faizsiz ertelenecek.
Halkbank: ''Müşteriler, 6 aya kadar ödemesiz dönemle kredilerini uygun vadeli yapılandırabilecek. Ödemesiz dönem, turizm gibi dönemsel faaliyeti olan sektörlerde 12 aya kadar uzatılabilecek.''

Halkbank: 31 Mart'a kadar taksit, faiz ve anaparasını ödeyemeyen firmalar ile bireysel müşteriler, bu döneme dair ödemelerini erteleyebilecek.

 Türkiye Bankalar Birliği, koronavirüs tedbirleri kapsamında bankaların mesai saatlerini değiştirdi. Bu kapsamda yarından itibaren banka şubeleri 12:00 ile 17:00 arasında hizmet verecek.

Alternatif Bank, şube çalışma saatlerini güncelledi

Bankanın şubeleri, bugünden itibaren 12.00-17.00 saatleri arasında hizmet verecek

İş Bankası: "Banka müşterilerinin önümüzdeki 3 aya ait maaş ödemelerini herhangi bir istihdam azaltımı yapmamaları kaydıyla gerekirse ilave limit tahsisi suretiyle ödenmesine katkı sağlanacak."

 İş Bankası: "KOBİ’lerimizin ve mikro işletmelerin mevcut limitlerle desteklenecek, gerekirse ilave limit için de azami çaba gösterilecek."

Türkiye'de ilk kez Yapı Kredi bankası korona virüsü nedeniyle şubede çalışan personele günlük ekstradan ücret ödeyecek.

Kaynak: AA

Yorumlar (2)
Ünsal 3 yıl önce
Kredi ötelenmenin ne kadar faizli olduğunu da yazın
ahmet tekin bayrak 3 yıl önce
gaziantep ataturk bulvarı ziraat bankası şubesine gidip kredimi ötelemek istedim bize genelge gelmedi dendi devlet aldıgı kararı yollamadımı görevli beni başından attımı acaba tarih 26 3 2020 perşembe
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?