banner39

banner35

İhtiyaç sahiplerine 259 milyon liralık destek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yazılı açıklamasında Şartlı Eğitim ve Şartlı Sağlık Yardımları ile Çoklu Doğum Yardımı kapsamında ocak ayında yapılacak desteklerle ilgili bilgi verdi.

Ekonomi Finans 26.01.2022, 12:37
İhtiyaç sahiplerine 259 milyon liralık destek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ocak ayına ilişkin Şartlı Eğitim Yardımı, Şartlı Sağlık Yardımı ile Çoklu Doğum Yardımı kapsamında ihtiyaç sahiplerine destekte bulunacaklarını duyurdu.

Şartlı Eğitim Yardımı ile çocukların okula devam etmesi kaydıyla, ilk ve orta öğrenim çağında çocuğu bulunan ve sosyal güvencesi olmayan ailelere eğitim desteğinde bulunduklarını kaydeden Yanık, Şartlı Sağlık Yardımı ile de 0-6 yaş arasında çocuğu olan ihtiyaç sahibi ailelere, Sağlık Bakanlığının belirlediği zamanlarda sağlık kontrollerini yaptırmaları kaydıyla düzenli nakdi yardımda bulunduklarını belirtti.

Çoklu doğum sonucu dünyaya gelen çocuklu ihtiyaç sahibi hanelere de nakdi destek verildiğini aktaran Yanık, "Bu kapsamda, ocak ayına ilişkin bu üç sosyal yardım programlarımız ile 259 milyon lira ödeme yapacağız." ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?