banner39

Jet Fadıl'ın ablasının şirketi iflas etti

Jet Fadıl lakaplı iş insanı Fadıl Akgündüz’ün ablası ve eniştesine ait ‘Caprice Gold Gayrimenkul’ isimli şirketin iflasına karar verildi.

Ekonomi Finans 29.12.2019, 10:31
Jet Fadıl'ın ablasının şirketi iflas etti

Jet Fadıl lakaplı iş insanı Fadıl Akgündüz’ün ablası ve eniştesine ait ‘Caprice Gold Gayrimenkul’ isimli şirketin İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde yarım kalan projesine 1 milyon 176 bin 213 liralık yatırım yapan bir kişinin açtığı dava sonuçlandı. Mahkeme şirketin iflasına karar verdi.

Binlerce insanın yatırım yaptığı ‘Caprice Gold Palace’ın yatırımcılarından olan A.M., beş yıl önce projeden devre mülk almak üzere 1 milyon 176 bin 213 lira ödeme yaptı.  Jet Fadıl Caprice Gold'a geldi, mağdurlar inşaata akın etti

‘Caprice Gold Gayrimenkul’ ile yapılan sözleşme sonrası A.M.’ye birkaç aylık kira ödemesi yapıldı. Ancak tapular devredilmediği gibi A.M.’nin 1 milyon 157 bin 215 lirası ödenmedi.

Alacak davasını kazandı

A.M., ‘Caprice Gold Gayrimenkul’e karşı İstanbul 12’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde alacak davası açtı ve kazandı. İcra takibi başlatıldı. İcra takibine şirket adına itiraz yapılmadı. A.M. bu kez şirketin iflası istemiyle dava açtı.

İstanbul 3’üncü Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davada karar dün çıktı. A.M.’nin avukatı Mustafa Karakaya ile şirketin avukatı Dursun Özkök’ün katıldığı duruşmada, mahkeme, ‘Caprice Gold Gayrimenkul Yatırım Turizm ve İnşaat Ticaret Limited Şirketi’ için iflas kararı verdi.

Anılan şirketin ortakları arasında, Fadıl Akgündüz’ün ablası Avniye Obut ile eniştesi İbrahim Obut yer alıyor.

Obut çiftinin söz konusu şirketin hisselerini emaneten aldıkları şirketin gerçek sahibinin Fadıl Akgündüz olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Ali Yılmaz / Diken

banner53
Yorumlar (1)
kemal öncü 1 yıl önce
Benim gorusume Gore bu gibi insan bozuntusu olan bu kişileri korusunda ondan farkı yoktur Allah onun ve ona ortak olanlarında.belasini versin
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?