banner39

Nazilli Sümerbank Basma Fabrikası tekrar basma üretecek

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim Nazilli’de binlerce kişinin çalıştığı Sümerbank Basma Fabrikasının tekrar ilçeye kazandırılması için çalıştıklarını dile getirdi

Ekonomi Finans 06.05.2020, 13:33 06.05.2020, 13:58
Nazilli Sümerbank Basma Fabrikası tekrar basma üretecek

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, “Sümerbank basma fabrikamızı tekrar hayata geçirebilmek için Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisimiz ile birlikte çalışmalara devam ediyoruz. 42 bin metre kare kapalı alanı bulunan bu tekstil alanımızın, özel işletmeler aracılığıyla tekrar üretime başlaması için çalışıyoruz” dedi.

“SÜMERBANK TEKRAR BASMA ÜRETİMİNE BAŞLIYOR”

Nazilli’de binlerce kişinin çalıştığı Sümerbank Basma Fabrikasının tekrar ilçeye kazandırılması için çalıştıklarını dile getiren Erim, “Sümerbank basma fabrikamızı tekrar hayata geçirebilmek için Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisimiz ile birlikte çalışmalara devam ediyoruz. 42 bin metre kare kapalı alanı bulunan bu tekstil alanımızın, özel işletmeler aracılığıyla tekrar üretime başlaması için çalışıyoruz. Sümer alanımız içerisindeki tarihi bir müzemiz var ve bu müzemizin yapımı da şuan devam etmekte. Nazilli Devlet Hastanesi'nin eski alanı için de 32 derslik bir okul projemiz var ve o da gündemimizde. Pandemi süreci ve depreme dayanıksız okulların yeniden yapılması planı nedeniyle bu 32 derslik yeni okul binasının yapımı 2021 yılına kalabilir” dedi.

“SÜMER ÜNİVERSİTESİNE SICAK BAKILMIYOR”

Nazilli’de yapılması istenen Sümer Üniversitesi’nin ne aşamada olduğu sorusuna yanıt veren Erim, “Aydın’a ikinci bir üniversite kazandırılmasını istemiştik. Bu talebimiz sıcak bakılmıyor. Çünkü çok üniversitemiz ve milyonlarca üniversite mezunu gençlerimiz var. 5 bin atanmayı bekleyen diyetisyenimiz var ama Sağlık Bakanlığımız 160 diyetisyen aldı. Yine 120 bin hemşire adayı beklemekte ama 18 bin sağlık personeli ataması yapılabildi. Her geçen gün üniversite mezunlarımızda arz fazlamız oluyor. Ülkemizde ara eleman sorunumuz var ve bu nedenle meslek okullarımıza ağırlık veriliyor. Ve bu konuda hem YÖK hem de Milli Eğitim Bakanlığımız önemli çalışmalar yürütüyor” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Aydın denge. / ERDAL AYDIN

banner53
Yorumlar (2)
Ünsal Yetkin 1 yıl önce
Nazilli Bez Fabrikası benim vazgeçilmez güzelliklerimden birisidir. 84 yaşında olan bu adamın çocukluk çağlarında olmayam çamaşırlarımız için Sümerbank mağazasında elimizde kuponlarımızla bez almak için beklemelerimizi hiç unutmadım. Bu güzel tesisin atıl hale getirilmesinide hiç hazmedemedim.Kırklı yılların vazgeçilmezi olarak hizmet vermiş bu tesisi yaşatmak için ne kabilse yapalım. Onun yeri doldurulamaz. Saygılarımla.
fadime 7 ay önce
evet fabrikamız ne olur açılsın basmalar ne kadar güzeldi
22
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?