banner39

banner35

Putin uyardı: "Çeşitli tehlikeler var"

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Merkez Bankası'nın kripto paralar konusunda ilerlemeyi engellemediğini söyledi. Putin, "Kripto para madenciliği konusunda rekabet avantajlarımız var" dedi.

Ekonomi Finans 26.01.2022, 19:06 26.01.2022, 19:12
Putin uyardı: "Çeşitli tehlikeler var"

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükümet yetkilileriyle video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği toplantıda ülkede son dönemde gündemde olan kripto paralar ve kripto madenciliğine dair değerlendirmelerde bulundu.

Putin, kripto paralar konusunda gündemde olan gelişmeleri yakından takip ettiğini söyledi.

"Rusya Merkez Bankası kripto paraların regüle edilmesiyle ilgileniyor, bu konudaki teknik ilerlemeyi engellemez ve bu faaliyet alanında en son teknolojileri uygulamak için gerekli önlemleri alır."

"Kripto paralar konusunda çeşitli tehlikeler var"

Rusya Merkez Bankası'nın, kripto paralar konusunda çeşitli tehlikeler gördüğünü belirten Putin, "Ancak elbette elektrik fazlamız ve iyi eğitimli personel bakımından kripto para madenciliği konusunda da rekabet avantajlarımız var" dedi.

Putin, Rus hükümeti ile Rusya Merkez Bankasına kripto para teknolojileri konusunda ortak bir görüşe varıp raporlanması talimatı verdi.

Rusya Merkez Bankası, 20 Ocak'ta yayımladığı raporda, Rus ekonomisinin olumsuz yönde etkilendiği gerekçesiyle kripto para birimlerinin ticaretinin ve madenciliğinin yasaklanmasını önermişti.

Rusya Maliye Bakanlığı Mali Politikalar Müdürü İvan Çebeskov, dün yaptığı açıklamada, ülkede kripto paraların yasaklanmasını desteklemediklerini söyleyerek, "Kripto paraların yasaklanması değil, regüle edilmeleri gerekiyor" ifadesini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?