Türk Eximbank, BAE'nin resmi ihracat destek kuruluşu ECI ile iş birliğine gitti

Türk Eximbank ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) resmi ihracat destek kuruluşu Etihad Credit Insurance (ECI) arasında iş birliği anlaşması yapıldı.

Ekonomi Finans 11.05.2022, 16:24
Türk Eximbank, BAE'nin resmi ihracat destek kuruluşu ECI ile iş birliğine gitti

Türk Eximbank'ın 1994'te üye olduğu Uluslararası İhracat Kredileri ve Yatırım Sigortacıları Birliği-Berne Union'un 2022 bahar toplantısı İstanbul'da gerçekleştirildi.

4 gün süren toplantıda, ihracat kredisi ve kredi sigortası alanında dünyadaki yeni eğilimler tartışıldı.

Türk Eximbank Genel Müdürü Ali Güney, toplantı süresince sektörün önde gelen diğer kuruluşları ile Türk Eximbank arasındaki mevcut iş birliğini geliştirmek ve yeni fırsatları değerlendirmek üzere temaslarda bulundu.

Toplantı kapsamında Türk Eximbank ile BAE'nin resmi ihracat destek kuruluşu ECI arasında iş birliği anlaşması da imzalandı.

Söz konusu anlaşma, kuruluşlar arası bilgi paylaşımının yanı sıra her iki ülkede mal ve hizmet ihracatını içeren projelere ortak finansman sağlanmasını hedefliyor. Sigorta hizmetleri ile ortak sigorta ve reasürans alanlarında iş birliğini de kapsıyor.

Toplantıda, Türk Eximbank'ın, dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmeye ve her fırsatta mevcut iş birliği ağını geliştirerek Türkiye'nin ihracatına daha kapsayıcı ve çeşitlendirilmiş ürün yelpazesiyle hizmet etmek için çalışmalarını sürdürmeye devam ettiği bildirildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?