Türkiye ve Macaristan arasında kritik toplantı

Türkiye-Macaristan Karma Ekonomik Komisyon (KEK) VII. Dönem Toplantısı için geri sayım başladı. Toplantı, ikili ticaret hacminin 6 milyar dolara çıkarılması hedefine ulaşılması için büyük önem taşıyor.

Türkiye ve Macaristan arasında kritik toplantı

Türkiye-Macaristan Karma Ekonomik Komisyon (KEK) VII. Dönem Toplantısı yarın Ankara'da düzenlenmesi planlanıyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından yapılan açıklamaya göre,  toplantı Bakan Mustafa Varank ile Macaristan Dışişleri ve Ticaret Bakanı Peter Szijjarto'nun eş başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde saat 10.00'da yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıda, ​​​​​2013'te stratejik ortaklık düzeyine gelen Türkiye ile Macaristan ilişkilerinde ekonomik iş birliğinin geliştirilmesi için gerekli adımların konuşulması bekleniyor.

KEK toplantısında sanayi, teknoloji, ikili ticaret hacmi gibi konuların yanı sıra ulaştırma, tarım, sağlık, enerji gibi ekonominin bütün alanlarında ikili iş birliğinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Toplantı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Macaristan Başbakanı Victor Orban tarafından belirlenen ikili ticaret hacminin 6 milyar dolara çıkarılması hedefine ulaşılması için büyük önem taşıyor.

AA

banner53
YORUM EKLE

banner39