banner15

Ünlü iş adamı Abdullah Tivnikli vefat etti

Ünlü iş adamı Abdullah Tivnikli vefat etti . Abdullah Tivnikli kimdir?

Ünlü iş adamı Abdullah Tivnikli vefat etti

Eksim Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tivnikli (59), İstanbul'da bir süredir tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Tivnikli'nin cenazesi, Marmara İlahiyat Camisi'nde bugün ikindi vaktinde kılınacak cenaze namazının ardından Nakkaştepe Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Abdullah Tivnikli kimdir?

1959 yılında Erzurum’da doğan Abdullah Tivnikli, 1981 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede İşletme Master Programı’nı tamamladı. İngiltere’de eğitim için bulunduğu süreçte katılım bankacılığı modelinin dünyada nasıl uygulandığı konusunda akademik çalışmalarda bulundu. 1983 yılından itibaren Türkiye’de katılım bankacılığı modelinin hukuki altyapısının hazırlanmasında yer aldı. Bu sürecin sonunda, bu modeli Türkiye ‘de ilk uygulayıcısı olan Albaraka Türk’ün kuruluş sürecinde aktif bir şekilde ye aldı.
 
1988 yılından itibaren Kuveyt Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmekte olan Abdullah Tivnikli, 2001 yılında Kuveyt Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atanmıştı. 2005 yılından itibaren de İstanbul Bahreyn Fahri Konsolosu unvanını taşımaktaydı.
  
Abdullah Tivnikli, katılım bankacılığı alanındaki görevlerinin yanı sıra,  aile şirketi olan Eksim Grubu’nun da yönetimindeydi. Eksim Grubu, tahıl ürünleri ticareti, enerji, gıda, madencilik sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Kaynak: www.sondevir.com

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 13:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurullah Alphan İnan
Nurullah Alphan İnan - 4 ay Önce

Türkiye çok değerli bir iş insanının,kaybetti.Allah, rahmet etsin,sevenlerine sabrıcemil versin,kabrini pürnur eylesin.Peygamber efendimize komşu eylesin.İnşa Ellah.

banner39

banner36

banner37

banner35