banner39

Bank Asya ya satılacak ya da tasfiye edilecek

TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül, Bank Asya'nın hissedarlarına dönmeyeceğini, satılamaması halinde tasfiye edileceğini söyledi

Ekonomi Finans 26.02.2016, 16:20 26.02.2016, 17:17
Bank Asya ya satılacak ya da tasfiye edilecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Şakir Ercan Gül, Bank Asya için "29 Mayıs'ta verilen 9 artı 3 aylık süre dolunca zannediyorlar ki tekrar hissedarlara dönecek. Böyle bir şey yok. Öncelikle bankayı satacağız. Diyelim ki satılamadı o zaman tasfiye edeceğiz" dedi.

Vakıf Katılım'ın açılış töreninde gazetecilerin sorularını cevaplayan Gül, Bank Asya'daki sürece ilişkin soru üzerine, "29 Mayıs'ta verilen 9 artı 3 aylık süre dolunca zannediyorlar ki tekrar hissedarlara dönecek. Böyle bir şey yok. Öncelikle bankayı satacağız. Diyelim ki satılamadı o zaman tasfiye edeceğiz. Tasfiye ne demek? Alacaklarını tahsil edip borçlarını ödeyeceğiz. Herhangi bir varlık, değer ya da para varsa da onu hissedarlara vereceğiz. 29 Mayıs akşamına kadar çözümlenmezse tasfiye edeceğiz" diye konuştu.

Satış için görüşmeler yapıyor musunuz? sorusuna, Gül, "Tabi ki görüşme yapılıyor. Hem mevcut ortaklarla hem potansiyel alıcılarla. Mevcut ortakların bir kısmı ile temastayız. Bir kısmı bunu kabul etti bir kısmı etmedi. Biz her halükarda bu bankayı satarız" diye cevap verdi.

Gül, "Kurulacak katılım bankalarına da satış olabilir mi?" sorusuna ise "Her şey olabilir" diyerek karşılık verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?