banner39

Goldman Sachs temsilcilik açıyor

Maliye Bakanı Şimşek’in, Türkiye'de temsilcilik açmak üzere başvuru yaptığını belirtmesinin ardından Goldman Sachs yönetimi temsilcilik için hazırlıklara başladıkları bilgisini doğruladı.

Ekonomi Finans 26.03.2014, 20:17 26.03.2014, 20:34
Goldman Sachs temsilcilik açıyor

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Goldman Sachs'ın Türkiye'de bir temsilcilik açmak üzere başvuru yaptığını belirtmesinin ardından Goldman Sachs yönetimi Türkiye’de temsilcilik açmak için hazırlıklara başladıkları bilgisini doğruladı.

Konuya ilişkin soruyu cevaplayan Goldman Sachs’ın Londra merkezi yönetimi yetkilileri, "Goldman Sachs, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile Türkiye’de temsilcilik ofisi kurmak için görüşmelere başladığını doğrulamaktadır" bilgisini verdi.

Maliye Bakanı Şimşek bugün katıldığı bir televizyon programında, "Bugün çok büyük bir uluslararası yatırım bankası, BDDK'ya yakın dönemde başvuruda bulundu. BDDK'dan aldığım bilgiye göre Goldman Sachs, Türkiye'de bir temsilcilik açmak üzere başvurusunu yaptı. Tabii bu ilk adım, özellikle yatırım bankacılığı açısından" açıklamasında bulunmuştu.

Kaynak: AA

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?