banner39

İsrail ile Nijerya arasında doğrudan uçuşlar

Nijerya ve İsrail, her iki ülke havayollarına ait uçakların birbirlerinin topraklarına doğrudan uçmasını sağlayacak anlaşmayı imzaladı

Ekonomi Finans 25.10.2013, 11:56 25.10.2013, 14:31
İsrail ile Nijerya arasında doğrudan uçuşlar

 Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Nijerya ve İsrail, her iki ülkeden uçakların transfere gerek duymadan birbirlerinin topraklarına doğrudan uçmasını içeren İkili Hava Ulaştırma Anlaşması (BASA) imzaladı. Her iki ülke tarafından 2005 ve 2012'de benzer bir anlaşma için yapılan girişimler başarısız olmuştu.

Anlaşma ile iki ülke pazarlarının entegrasyonu, işbirliğini güçlendirme ve havayolları ile tüketiciler dahil olmak üzere endüstri için yeni fırsatlar sunma hedefleniyor. Anlaşma, Nijerya Havacılık Bakanı Stella Oduah'un açıklamasına göre, 12 ay süren görüşmelerin ardından geldi. Anlaşma ile İsrail ve Nijerya arasında havacılık alanında ortak kurallara göre ortak alanlar belirlenecek. Bu anlaşmanın her iki taraf için daha fazla seyahat fırsatları, daha doğrudan bağlantı ve ekonomik faydalar sunması bekleniyor.

Anlaşma sonucunda, tüm Nijeryalı havayolu şirketleri  İsrail'e doğrudan uçuşlar yapma hakkı kazandı. İsrail uçakları da Nijerya genelinde havaalanlarına uçuşlar yapabilecek. Nijerya-İsrail hava taşımacılığı piyasasının  2017 yaz sezonunun başlaması ile, iki ülke arasında  haftalık uçuş sayısında herhangi bir kısıtlama kalmayacak.

İsrail, 2010 yılında  Nijerya devlet havayolu El Al'a yasak getirmişti.

banner53
Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?