banner15

Perakende yasasına düzenleme isteği

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Perakende yasası ile ilgili bir düzenleme yapılması gerekiyor" dedi.

Perakende yasasına düzenleme isteği

Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Başkanı Vahap Küçük ve beraberindeki heyeti bakanlıkta kabul eden Bakan Zeybekci, İslam aleminin Berat Kandili'ni kutladı. 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, TAMPF'nin Türkiye'nin kritik günlerinde çok büyük bir görev üstlendiğini söyledi. TAMPF'nin talep ve sorularını dinleyen Zeybekci, "Perakende yasasının düzenlenmesi ile ilgili bir düzenleme yapılması gerekiyor. Bizim de endişe ettiğimiz çok şey var" diye konuştu.

TAMPF Başkanı Vahap Küçük de Zeybekci'ye bakanlık görevinden dolayı hayırlı olsun dileklerini iletti. Perakende sektörünün 80 milyar dolarlık bir büyüklüğü olduğunu belirten Küçük, sektörün 600 bin kişiyi istihdam ettiğini kaydetti. 

Hükümetin de sağladığı destekle sektörün son 10 yılda hızla büyüdüğüne dikkati çeken Küçük, bu durumun istihdam sağlarken aynı zamanda enflasyonu düşürmeye de katkı sağladığını ifade etti.

Küçük, perakende yasasına ilişkin de "Tüketici menfaatini her zaman savunduk. Rekabet ortamı her zaman olsun istiyoruz ama haksız rekabet olmasın istiyoruz" dedi.

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 22:48
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48