Soros Avrupa'ya yardım topluyor!

Dünyanın önde gelen finans spekülatörlerinden biri olan Soros, Avrupa'da kirizden etkilenenler için yardım toplamaya başladı!

Soros Avrupa'ya yardım topluyor!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dünyanın önde gelen finans spekülatörlerinden George Soros, 2008 yılından bu yana devam eden ekonomik krizin gidişatının kendisini endişelendirdiğini belirterek, Avrupa'da kendisinin öncülüğünü yaptığı bir dayanışma kampanyası başlattı.

Açık Toplum Enstitüsü'nden edinilen bilgiye göre, Soros'un başlattığı kampanya kapsamında Avrupa'da krizinden etkilenen ülkelerde bazı yardım merkezleri kurulacak.

Açık Toplum Enstitüsü'nün kurduğu ''solidaritynow.org'' sitesinden toplanan bağışlar krizden zarar görmüş, ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Kampanya'nın ilk hedefi ise Avrupa'da krizden en ağır darbeyi almış olan Yunanistan'da halka yerel sivil toplum kuruluşları vasıtasıyla ulaşarak, hem Soros'un kurucusu olduğu Açık Toplum Enstitüsü'nün yardımlarını, hem de toplanan bağışları iletmek.

Açık Toplum Enstitüsü'nden gönderilen açıklamada Soros, ''Avrupa'daki kriz benim büyük bir endişe kaynağı. Krizin insani bedeli çok büyük ve giderek de büyümeye devam ediyor. İnsanlar işlerini ve evlerini kaybediyor'' dedi.

Avrupa'dan krizden farklı ulusların halklarının sosyo-ekonomik olarak son derece olumsuz etkilenmeye başladığını vurgulayan Soros, ''Bu krizde en çok sıkıntı çekenler, aslında krizde hiç rolü oynamayan insanlar. Bu zor zamanlara rağmen, Avrupa'da biraraya gelerek, dayanışmamızı gösterebiliriz. Bugün 'Şimdi dayanışma zamanı'nı (Solidarity Now) başlatıyoruz'' dedi.

''Dayanışma zamanı'' kampanyası kapsamında, dayanışma merkezleri aracılığı ile halka sağlık, barınma, yasal destek, iş başvurularında danışmanlık hizmetleri verilecek, hasta, göçmen ve mültecilere öncelik verilecek.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2013, 11:11
banner53
YORUM EKLE

banner39