banner39

EPGİS yalanladı: Motorine bu gece yarısından itibaren 2 lira 60 kuruş zam yapılmayacak

Uzun süredir sessizliğini koruyan Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), motorine 2 lira 60 kuruş zam geleceği yönündeki haberler nedeniyle bugün paylaşım yaptı.

Enerji Petrol 13.06.2022, 14:18
EPGİS yalanladı: Motorine bu gece yarısından itibaren 2 lira 60 kuruş zam yapılmayacak

Benzin ve LPG'ye gelen zamların ardından bugün motorinle ilgili bir zam iddiası ortaya atıldı. İddiaya göre 14 Haziran Salı 00.01'den itibaren motorine 2,60 TL zam geleceği belirtildi. Zamlı tarifeye göre İstanbul'un Avrupa yakasında motorinin litresinin 27,84 TL'den 30,44 TL'ye yükseleceği öne sürüldü.

Daha önce akaryakıt fiyatlarındaki zamlar hakkında bilgilendirmede bulunan ancak Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı ile yaşanılan tartışmanın ardından zamları duyurmayı bırakan EPGİS bugün uzun süreden sonra yeni bir paylaşımda bulundu.

EPGİS'in açıklamasında motorine bugün zam geleceği iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, "Zorunlu Bilgilendirme. Sosyal medyada ve bazı basın organlarında bugün motorine 2,60 TL/LT zam geleceği bilgisi yayılmaktadır. Bugün için herhangi bir ürüne zam beklentisi yoktur. Yarın için ise bugün piyasalarda oluşacak değerler belirleyici olacaktır" ifadelerine yer verildi.

EPGİS tarafından yapılan açıklamada ayrıca şu ifadeler kullanıldı: "Bugün için anılan bilgilere itibar edilmemesini ve ilgili kurumdan bu yönde yayın yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunmasını bekliyoruz."

Haberler

Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?