26.04.2018, 12:10

Erdoğan'ın manifestosu

Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan, YENİ YÜZYIL MANİFESTOSU'nun ipuçlarını TBMM Grup Toplantısı'nda verdi. Yeni Türkiye'nin kodlarını bir kez daha gözler önüne serdi: "Yeni dönem daha fazla demokrasi dönemi, daha güçlü hukuk devleti dönemi olacaktır. Yeni dönem fazla refah, daha fazla zenginlik, daha geniş özgürlük dönemi olacaktır. Yeni dönem kalıcı huzurun, kalıcı güven ortamının, daha büyük atılımların dönemi olacaktır.

Yeni dönem yürütmenin daha etkin, yasamanın daha itibarlı, yargının daha bağımsız hale geldiği bir dönem olacaktır." İşte büyük liderlik bu. Cumhurbaşkanımız, 16 Nisan'da aziz milletin onayladığı YENİ SİSTEMLE ilgili işaretleri veriyor: "Yeni sistemle, 2053, 2071 vizyonlarını vesayetten, darbelerden, krizlerden, eski dönemin tüm engellemelerinden uzak bir şekilde hayata geçirebilecekleri bir zemin oluşturuyoruz. Dış politikada Türkiye merkezli ve dünyaya açık siyaset anlayışıyla, dünyayı 360 derecelik bir bakış açısıyla tarayacak, hiçbir coğrafyadan, hiçbir siyasi ve ekonomik oluşumdan uzak kalmamaya özen göstereceğiz.

Suriye'de Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarımızın tecrübeleri ışığında, Tel Rifat ve Münbiç'te ve diğer bölgelerde güvenlik gereklerimizin icabına göre kararlılıkla yürüyeceğiz. Kıbrıs'tan Ege'ye, Karadeniz'den Trakya'ya, Balkanlar'dan Kafkasya'ya, Orta Asya'dan Afrika'ya kadar coğrafyamızdaki kardeşlerimizle sıkı ilişkilerimizi daha da ileriye taşıyacağız. Kudüs, Suriye, Somali, Myanmar gibi kriz bölgelerinde küresel ölçekte inisiyatif geliştiren bir ülke olmakta kararlıyız. Hali hazırda dünyadaki 10 büyük projenin 6'sını hayata geçiren bir ülkeyiz. üçüncü havalimanını, Kanal İstanbul, Boğaz'dan 3 katlı tünel,18 Mart Çanakkale köprüsü yüzyıl projeleridir."

​Yazının tamamını okumak için TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?