40 ülke 40 aile sergisi

Sultanbeyli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 2011 Aile Haftası etkinlikleri kapsamında “40 Ülke 40 Aile” başlıklı resim sergisi açıldı

Etkinlikler 23.05.2011, 15:31 23.05.2011, 16:22
40 ülke 40 aile sergisi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Çok sayıda uluslar arası ödüle sahip Savaş Muhabiri ve Kırılma Noktası Haber Belgeseli’ni hazırlayıp sunan Ramazan Öztürk’ün, dünyanın dört bir yanından farklı ülkelerde çektiği aile fotoğraflarından oluşan sergi,  Sultanbeyli Belediyesi Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Galeri İstanbulensis’de açıldı.

Serginin açılış törenine, Sultanbeyli Kaymakamı Mehmet Ceylan, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, bölge milletvekili adayı Mehmet Domaç, Mehmet Fatih Bulaç, sivil toplum kuruluşları ve eğitim camiasının yetkilileri katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, şehrin kıyısından şehrin merkezine bir kültür sanat köprüsü kurmaya çalıştıklarını ifade etti. Başkan Keskin, “İstanbul’un giriş kapısı Sultanbeyli’nin kültür sanat konusunda yapacağı çalışmalar ile Küçük Türkiye mozayiği olan Sultanbeyli’yi merkezileştireceği görülmektedir” dedi.

Sergi açılışından sonra Ramazan Öztürk misafirlere sergiyi gezdirdi. Öztürk daha sonra konferans salonunda sergideki fotoğraf karelerinin her birinin ayrı ayrı hikâyesini anlattı. Öztürk, ‘Dünyadan Aile Manzaraları’ konulu bir seminer verdi. Son 30 yılda dünyanın farklı bölgelerinde yaşanan ve yaşanmakta olan savaşlarda, ya da açlığın, yokluğun ve doğal felâketlerin meydana geldiği ülkelerde, sayısız acılara tanıklık eden bir habercinin objektifinden çekilen fotoğraflar, ailelerin içinde bulundukları maddî-manevî durumlarına ayna tutuyor.

Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi/Galeri İstanbulensis’te açılan “40 Ülke 40 Aile” fotoğraf sergisi, 25 Mayıs’a kadar ziyarete açık.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?