Başarılı müzik çalışmaları ödüllendirildi

Eğitim Yönetmenliği’nin “2010 Okullarda” Projesi kapsamında, başarılı müzik çalışmaları ödüllendirildi.

Başarılı müzik çalışmaları ödüllendirildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

2010 İstanbul Avrupa  Kültür Başkenti, Eğitim Yönetmenliği’nin “2010 Okullarda” Projesi kapsamında, müzik çalışmaları alanında başarı gösteren kurumlara piyano hediye edildi.
 
“2010 Okullarda” Projesi kapsamında Bağcılar İlçe Kültür Sanat Platformu tarafından başarılı müzik projesi çalışmaları ile ön plana çıkan Bağcılar Halk Eğitim Merkezi, İTO OÇEM -Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi ve İÇDAŞ İlköğretim Okulu’na piyano hediye edildi.

Dağıtımı Kaymakam Veysel Yurdakul Başkanlığında  oluşturulan platform üyeleri ile gerçekleştirilen piyanolardan biri; Bağcılar ilçesinde açtığı kurslar, başarılı eğitim çalışmaları ve Bağcılar İlçe Kültür Sanat Platformu’na öğretmenleri tarafından 11 proje  hazırlayıp sunarak görsel sanatlarda en fazla projeyi üretip, ön plana çıkan Bağcılar Halk Eğitim Merkezi’ne verildi.

İkinci piyano; temelde amacı otizmli ve gelişim sorunu olan çocukların ''Erken Eğitim ve Öğretimini'' sağlamak olan ve ayrıca Bağcılar İlçe Kültür Sanat Platformuna öğretmenleri tarafından içinde otizmli çocukların yer aldığı müzikli 3 adet proje sunan İTO OÇEM -Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’ ne verildi.

Üçüncü piyano ise; öğretmenleri tarafından Bağcılar İlçe Kültür Sanat Platformuna 5 adet müzik içerikli proje sunan ve görsel  sanatlar ile ilgili çalışmaları ile ön plana çıkan  İÇDAŞ İlköğretim Okulu'na verildi.
 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2010, 20:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER