banner15

Beyazıt'ta 7 yazardan 7 sohbet

TDV ve ESKADER işbirliği ile Beyazıt Meydanı'nda düzenlenen Beyazıt Sohbetleri'nde bu hafta yedi yazar okuyucularıyla buluşacak.

Beyazıt'ta 7 yazardan 7 sohbet

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bu sene Beyazıt'ta ikincisi yapılan ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı, her gün kitapseverlerle dolup taşarken, yapılan sohbet toplantıları da büyük ilgi görüyor.

Önümüzdeki hafta 7 yazar "Beyazıt Ramazan Sohbetleri"ne konuk olarak katılacak. Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, Prof. Dr. Servet Armağan, Prof. Dr. Cihan Okuyucu, Yusuf  Dursun, Mustafa Armağan, Sibel Eraslan ve Prof. Dr. Uğur Derman Beyazıt Camii bitişiğinde hazırlanan mekânda dinleyicilerine hitap edecekler. Sohbet toplantıları saat 18.00'de başlıyor. 

ÖNEMLİ KONULAR VE KONUKLAR

Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, 15 Ağustos Pazartesi günü "Dünyada Ramazan Nasıl Geçiyor?" başlıklı bir konuşma yapacak. Prof. Dr. Servet Armağan, 16 Ağustos Salı günü "Ramazan'da Beşeri Hukuk Münasebetleri" üzerinde duracak. Prof. Dr. Cihan Okuyucu, 17 Ağustos Çarşamba günü "Divan Edebiyatında Ramazan" hakkında konuşacak. Yusuf Dursun 18 Ağustos Perşembe günü "Aşk ve Gönül" konulu bir konuşma gerçekleştirecek. Mustafa Armağan, 19 Ağustos Cuma günü "Mareşal Fevzi Çakmak'ın Gözüyle Yakın Tarihimiz"i anlatacak. Sibel Eraslan 20 Ağustos Cuma günü "Cennet Anneleri" konulu bir konuşma yapacak. Prof. Uğur Derman ise 21 Ağustos Pazar günü "Eski İstanbul ve Ramazan Kültürü"ne dâir hâtıralarını anlatacak. 

Türkiye Diyanet Vakfı'nın Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) işbirliğiyle düzenlediği "Beyazıt Ramazan Sohbetleri"nde bugüne kadar Dursun Gürlek, Mehmet Nuri Yardım, Üstün İnanç, Ümit Şimşek, Beşir Ayvazoğlu, Erol Mermer konuştular.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2011, 16:18
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35