Bilgi toplumunda teknoloji yönetimi

Küresel Araştırma Merkezi yuvarlak masa toplantılarında “Bilgi Toplumunda Teknoloji Yönetimi” konusunu işliyor.

Etkinlikler 23.03.2011, 15:35 23.03.2011, 15:39
Bilgi toplumunda teknoloji yönetimi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İletişimin hızlandığı ve yaşanan değişimle bilgi kopukluğunu ortaya çıkardığı çağda takip büyük önem taşıyor. Ortaya çıkan gelişmenin zamanında kullanıcılara aktarılması önemli bir ihtiyaç oluyor. Teknolojinin baş döndürücü hızı, aynı hızla adapte olmayı gerekli kıldığından, teknoloji yönetimi yeni bir alan olarak ortaya çıkıyor.

İletişim adaptasyonu ve yönetimi ile ilgili pek çok kuruluş eğitim çalışması yapıyor. Küresel Araştırma Merkezi de bu konuyu önemseyen kurumlardan biri.

Küresel Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen yuvarlak masa toplantılarında “Etkin Yönetim Söyleşileri”nin on altıncısında Erkan Akdemir “Bilgi Toplumunda Teknoloji Yönetimi” başlıklı bir konuşma yapıyor. Toplantı 2 Nisan tarihinde Bilim ve Sanat Vakfı Zeyrek salonunda yapılıyor.

Erkan Akdemir; Haziran 2009’dan itibaren Avea CEO’su olarak görev yapmaktadır. Avea’ya katılmadan önce Cisco Systems’in Genel Müdürlüğü görevini yürüten Akdemir, bu görevinden önce Kablo Net’in, daha önce ise Eurasiasat’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmüştür. 2002 yılından özelleştirme sonrasına kadar geçen dönemde Türk Telekom’un Yönetim Kurulu Başkanı olarak önemli çalışmalar gerçekleştirmiştir. Akdemir daha önceki dönemde Telekomünikasyon Kurumu Kurul Üyesi, DPT Müsteşarı Danışmanı, DPT’de telekomünikasyon uzmanı olarak çalışmış ve Türk Standartları Enstitüsü ve Enka’da çeşitli görevler üstlenmiştir. Hacettepe Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu olan Akdemir, ABD’deki Colorado Üniversitesi’nde telekom alanında master yapmıştır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?