banner39

Çocuklar için atölye çalışmaları

İstanbul Oyuncak Müzesi çocuklar için farklı atölye çalışmaları düzenliyor.

Etkinlikler 12.07.2011, 13:31 12.07.2011, 13:38
Çocuklar için atölye çalışmaları

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İstanbul Oyuncak Müzesi okulların kapanması ile tatile giren minik ziyaretçileri için özel bir yaz tatili programı hazırlıyor. Atölye çalışmalarına katılacak çocuklar eğlenirken bir yandan da yeteneklerini geliştiriyorlar.

MİNİK MARANGOZLAR İŞ BAŞINDA

4 yaş grubu çocuklar için düzenlenen atölye çalışma programı ile çocuklar ahşap ile tanışıp ağaçların gizemli öykülerini dinleyecekler. Ardından da ağaçları şekillendirip tekrar elleriyle hayat verecekler.  26–27–28–29 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan atölye çalışmaları saat:11.00–13.00 saatleri arasında yapılıyor.

Atölye çalışması ile çocukların düşlerinin gerçekleştiğini görerek özgüvenlerinin gelişmesi amaçlanıyor.  Temel marangozluk aletlerinin ve ağaçların tanınması ile başlayacak olan atölye her gün farklı bir çalışmanın yapılması ile devam ediyor.

KİL'İN ÖYKÜSÜ SERAMİK ATÖLYESİ

Bu etkinlikte kil, çocuklar ile masalsı bir anlatımla buluşuyor. Anlatılan masal ve slayt gösterileri ile tarihi çağlar arasında bir yolculuğa çıkan çocuklar, ardından atölye alanında yapılacak seramik çalışması ile kendi düşlerini kil hamuru ile şekillendiriyorlar.

RENKLERİN SUDA OYUNU - EBRU ATÖLYESİ

19–20–21–22 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan atölye çalışmasında çocuklar ebru sanatının temelini öğreniyor.  Ebru atölyesi 6 yaş ve daha büyük çocukları kapsıyor.Atölyelerle ilgili detaylı bilgiye 0 (216) 359 45 50 – 51 numaralı telefonlardan ulaşılabiliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?