banner39

Eğitim Metotları Proje yarışması başlıyor

Öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilen “Eğitim Metotları Proje Yarışması” (EMEPYA) 1 Ocak- 1 Mart tarihleri arası düzenleniyor.

Etkinlikler 21.01.2011, 20:35 21.01.2011, 20:35
Eğitim Metotları Proje yarışması başlıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kısa adı EMGED olan Eğitim Metotları Geliştirme Derneği eğitimin yararına olacak her tür yenilik ve metodun araştırılmasına imkân hazırlayarak, teknolojinin eğitimin her alanında kullanılmasına katkı  sağlamak amacıyla, geliştirilen yeni metotların tanıtımının yapılacağı organizasyonlar düzenleyerek; eğitim ortamlarının iyileştirilmesini hedefliyor.
     
Bu amaçla düzenlenen Eğitim Metotları Proje Yarışmasıyla da öğretmenlerin proje tabanlı yapılandırıcı eğitim ve öğretime adapte olması ve eğitim teknolojilerini kullanmalarının yaygınlaştırması hedefleniyor.
    
Yarışmaya, bütün öğretmenler katılabiliyorlar. Projeler bireysel hazırlanabileceği gibi, grup olarak da hazırlanabiliyor. Gruplar ise en fazla 2 kişiden oluşabilir. Katılımcılar birden fazla proje ile yarışmaya müracaat edebilirler.
 
Yarışmaya katılmak isteyenlerin 1 Ocak-  1 Mart 2011 tarihleri arasında online olarak başvuru yapmaları gerekiyor. Yarışmaya katılacak projelerin okul öncesi, ilköğretim ve orta öğretim müfredatına uygun, kullanılabilir ve özgün olması gerekiyor. Yarışma kategorileri ise şöyle:

1.Okul Öncesi Kategorisi
2.İlköğretim Sınıf Öğretmenliği Kategorisi
3.İlköğretim Fen Bilimleri Kategorisi
4.İlköğretim Sosyal Bilimler Kategorisi (Türkçe, Sosyal Bilgiler, DİKAB,Yabancı Dil, PDR, Müzik, Teknoloji ve Tasarım, Beden Eğitimi)
5.İlköğretim Matematik Kategorisi (Matematik, Bilişim Teknolojileri)
6.Lise Matematik Kategorisi (Matematik, Geometri, Bilgisayar)
7.Lise Fen Bilimleri Kategorisi (Fizik, Kimya, Biyoloji)
8.Lise Sosyal Bilimler Kategorisi (Edebiyat, Tarih,Coğrafya, DİKAB,Yabancı Dil, PDR, Felsefe Grubu, Beden Eğitimi)
9.Eğitim Yönetimi Kategorisi
10.Mesleki Eğitim
 
Yarışmada jürinin değerlendirmelerinden sonra dereceye girenlere her kategori için ayrı ayrı ödüller veriliyor. Dereceye girenlere ise ödülleri 17 Nisan 2011 tarhinde yapılacak olan törenle verilecek, her kategoriden finale kalan projeler Ankara’da sergilenecek ve sergiye katılan tüm yarışmacılara ve okullarına da katılım belgesi verilecek.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
19
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?