I. Ulusal Nanoteknoloji Öğrenci Kongresi

"I. Ulusal Nanoteknoloji Öğrenci Kongresi (NanoKon'11)" 17–18 Haziran 2011 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor

Etkinlikler 06.06.2011, 15:48 06.06.2011, 16:15
I. Ulusal Nanoteknoloji Öğrenci Kongresi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Teknolojileri Kulübü tarafından düzenlenen "I. Ulusal Nanoteknoloji Öğrenci Kongresi (NanoKon'11)" 17–18 Haziran 2011 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Nanoteknoloji, maddeyi atomik ve moleküler seviyede inceleme ve kontrol etme bilimi olarak tanımlanıyor.   Hızla yaşamımıza giren nanoteknoloji önümüzdeki yıllar içerisinde süper bilgisayarlar, daha hafif ve dayanıklı malzemeler, ameliyat yapan mikro ve nano robotlar gibi ileri teknoloji ürünü olan birçok yenilikle karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Nanoteknolojinin öncelikli alanlar içinde olması ve teknik altyapıya sahip üniversitelerin, nanoteknolojik uygulamalara yatırım yapmak isteyen girişimci şirketlerle buluşturulması amacıyla Yıldız Teknik Üniversitesi 100. Yıl Etkinlikleri çerçevesinde“I. Ulusal Nanoteknoloji Kongresi” düzenliyor.

Kongreyle; ülkemizdeki nanoteknoloji gelişmelerinden haberdar olunması, konunun öneminin farkına varılması ve ülkemiz üniversitelerinin nanoteknolojiye katkısının arttırılması hedefleniyor.Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?