İGDAŞ'tan eğitim çalışmaları

İGDAŞ, yarışmalarla doğalgaz konusunda farkındalık oluşturma çalışmalarına devam ediyor.

Etkinlikler 07.03.2011, 15:44 07.03.2011, 15:44
İGDAŞ'tan eğitim çalışmaları


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İGDAŞ gerek okullarda öğrencilere verdiği eğitimlerle gerekse düzenlediği yarışmalarla doğalgaz konusunda farkındalık oluşturma çalışmalarına devam ediyor.

Hedef 100 bin öğrenci

İstanbul’un doğalgaz dağıtımını sağlamak üzere 25 Aralık 1986 tarihinde kurulan İGDAŞ, “İlköğretim Okullarında Güvenli Doğalgaz Eğitimi” projesi üçüncü dönem uygulamaları sona erdi. Proje ile 6,7 ve 8’inci sınıfta okuyan 50 bin ilköğretim okulu öğrencisi, doğalgazın güvenli kullanımı konusunda bilinçlenme seminerleri veriliyor. 

Öğrencilere doğalgazın güvenli kullanımının anlatıldığı eğitimlerde öğrenciler ayrıca; doğalgazın en çevreci, en konforlu yakıt türü olduğunu da aktarılıyor.

Bugüne kadar üç dönemi uygulanan projenin 1’inci döneminde 14 ilköğretim okulunda 10 bin; ikinci döneminde 73 ilköğretim okulunda 20 bin; 3’üncü döneminde 45 ilköğretim okulunda 20 bin öğrenciye ulaşılan çalışmada,  İstanbul’un 10 ilçesinde, 132 okulda 50 bin öğrenciye doğalgazın güvenli kullanımı konusunda eğitim verilmiş.

En “Havalı” kareler fotoğraf yarışması


İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi İGDAŞ, En “Havalı” Kareler fotoğraf yarışması düzenliyor.

İGDAŞ, İstanbul’u en güzel yansıtan fotoğrafları seçmek ve sergilemek için En “Havalı” Kareler temalı fotoğraf yarışması düzenliyor. 1 Mart’ta başvuruları başlayan fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar, Dünya Çevre Günü’nde sergilenmesi planlanıyor.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu danışmanlığında İGDAŞ tarafından düzenlenen, En “Havalı” Kareler fotoğraf yarışması başvuruları, 25 Mayıs 2011 tarihine kadar devam ediyor.
 
İGDAŞ abonelerine yönelik olarak düzenlenen bu yarışmaya, doğalgaz kullanılan yerde ikamet eden 18 yaşından büyük tüm profesyonel ve amatör fotoğrafçılar katılabiliyor.

Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgilere www.igdas.com.tr adresinden ulaşılabiliyor.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?