banner15

İktisat Biliminde İnsan konferansı

İlmi Etüdler Derneği tarafından “Rasyonalitenin Sınırları: İktisat Biliminde İnsan” konulu konferans düzenleniyor.

İktisat Biliminde İnsan konferansı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İlmi Etüdler Derneği 2010 etkinliklerine bir konferans ile başlıyor. “Rasyonalitenin Sınırları: İktisat Biliminde İnsan” konulu konferans 01 Ekim 2010 Cuma günü saat 19.00’da Altunizade Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştiriliyor. Konferansa Prof. Dr. Ferudun Yılmaz konuşmacı olarak katılıyor.
 
İktisat disiplininin merkezi kavramlarından biri olan rasyonalite kavramının ele alınacağı konferansta rasyonalite ve iktisat ilişkisi bağlamında ortaya çıkan insan tasavvuru ele alınıyor.
 
Prof. Dr. Ferudun Yılmaz Kimdir?
1993 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra, yüksek lisans ve doktora eğitimini Uludağ Üniversitesi İktisat bölümünde tamamlayan Yılmaz halen Uludağ Üniversitesi İktisat bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapıyor.

Kurumsal İktisat alanında yoğunlaşan çalışmalarının yanında İktisat Metodolojisi ve Felsefesi, İktisadi Düşünce Tarihi ve Politik İktisat sahasında çalışmalar yürütüyor.
Ferudun Yılmaz’ın Paradigma Yayınları arasından çıkan Rasyonalite: İktisat Özelinde Bir Tartışma isimli çalışması da bulunuyor.   


İletişim Bilgileri
Tel&Faks: 0216 310 4318 / 0537 495 6463
Web: www.ilmietudler.org E-posta: bilgi@ilmietudler.org
Adres: Halk Cad. Türbe Kapısı Sok. Hektaş İş Merkezi, No: 13/4 Üsküdar – İstanbul


 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2010, 10:41
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48