banner39

İLEM'den 1. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi

İLEM, yüksek lisans ve doktora yapan genç bilim adamlarının ortak bir bakış açısı ve dil geliştirmelerini teşvik etmek maksadıyla 1. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi'ni düzenliyor.

Etkinlikler 07.04.2012, 11:23 07.04.2012, 11:25
İLEM'den 1. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İlmi Etüdler Derneği'nin (İLEM) düzenlediği 1. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi, 29 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde Konya'da gerçekleşecek. Kongreye lisansüstü çalışmalar yapan araştırmacıların katılımı bekleniyor.

İLEM, yüksek lisans ve doktora yapan genç bilim adamlarının ortak bir bakış açısı ve dil geliştirmelerini teşvik etmek maksadıyla 1. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi'ni düzenliyor. 29 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde Konya'da gerçekleşecek kongreye Selçuk Üniversitesi ve GLOPOL destek veriyor. Konya Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda gerçekleştirilecek kongreye lisansüstü çalışmalar yapan araştırmacıların katılımı bekleniyor.

Konuyla ilgili İLEM'den yapılan yazılı açıklamada, şu ifadeler yer aldı: "Kongre'ye lisansüstü çalışmalarına devam eden veya doktorasını son iki yılda tamamlamışolanlar katılabilirler. Kongre'de sosyal ve beşeri bilimlerin Hukuk,İletişim, Edebiyat, Tarih, Felsefe, Sosyoloji,Psikoloji, Uluslararası İlişkiler, İktisat, Siyaset Bilimi, Mimarlık ve Temel İslam Bilimleri disiplinlerinden gelen bildiriler kabul edilecektir.

KONGREDE YER ALAN KONULAR

Kongre'de bu disiplinler altından hangi konuların yer alacağına www.tlck.org.trinternet adresinde detaylı bir şekilde yer verilmiştir. Kongre'nin bu yılki özel teması Kent ve Değişim'dir. Konuların bir kısmı Kent ve Değişim temasını yansıtacak şekilde düzenlenmiştir. Diğer taraftan Kongre'ye belirlenen konular dışında da özetler kabul edilecektir. Moderatörlerin oturum açacak sayıda ve nitelikte sunum oluştuğu yönünde görüş belirtmesi durumunda yeni oturumlar da oluşturulabilecektir.

PROGRAM

Kongre, 29 Haziran 2012 Cuma günü başlayıp 01 Temmuz Pazar günü son bulacaktır. Kongrede her bir disiplin için dört oturum öngörülmektedir. Her bir oturumda ise dört sunum yapılacaktır. Kongre'de 48 paralel oturum gerçekleştirilecektir. Her oturumun alanında doktor unvanına sahip bir oturum başkanı bulunmaktadır.

TEBLİĞLERİN YAYIMLANMASI

Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi'nde sunulan tebliğler İLEM'in süreli yayınıolan İnsan ve Toplum Dergisi Kongre Özel Sayısı'nda değerlendirilecektir. Tam metin olarak gönderilecek tebliğler, İnsan ve Toplum Dergisi'nin hakemlik süreçlerinden sonra yayımlanacaktır.

ÖNEMLİ TARİHLER

Özetlerin Son Gönderim Tarih 30 Nisan 2012

Kabul Edilen Bildirilerin İlanı 15 Mayıs 2012

Tam Metinlerin Son Gönderim Tarihi 1 Ekim 2012

Seçilmiş Tebliğlerin Yayımlanması 30 Ocak 2013"

 

banner53
Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü