İLESAM'dan yoğun tempo

İLESAM, hem genel merkez hem de şubeleriyle kurslar, seminerler, söyleşiler ile çalışmalarına devam ediyor.

İLESAM'dan yoğun tempo

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İLESAM ((Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) hem genel merkez hem de şubeleriyle kurslar, seminerler, söyleşiler ile çalışmalarına devam ediyor.

1986’da kurulan ve 24 yıldır kültür-sanat ve telif hakları alanında faaliyet gösteren, genel merkezi Ankara’da bulunan İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) hem genel merkezi hem de şubeleriyle faaliyetlerine devam ediyor.

Etkinliklerin ayrıntıları ise şöyle:

İLESAM Genel Merkez “Cumartesi Sohbetleri ve Şiir Dinletileri”
İLESAM’ın Kültür Evi’nde, şiirin, edebiyatın, sanatın ve kültürün konuşulacağı, şiirlerin okunacağı “Cumartesi Sohbetleri ve Şiir Dinletisi”  her cumartesi farklı konuklarla devam ediyor.

 İLESAM Kültür Evi’de yapılacak olan programın bu hafta konuğu Hayati İnanç (TRT-Haber Can Veren Pervaneler Programı Sunucu ve Yapımcısı). Hayati İnanç; Divan şiiri ve Divan Şiirinin Hayal Dünyası çerçevesinde bir sunum gerçekleştiriyor.

9 Ekim Cumartesi günü saat:14.00’da başlayacak olan program ücretsiz ve katılıma açık olarak düzenleniyor.

İLESAM İstanbul Şube “Çınaraltı Sohbetleri”:

11 Ekimde “Türk Eğitim Sistemi Üzerine Prof. Dr. Ali Osman Özcan ile Üç Sohbet” ile başlayan Çınaraltı Sohbetlerinde 18 Ekimde “Bilim ve Ahlak İlişkisi…” 25 Ekim 2010 “Türkiye’de Üniversite Olgusu…” konuları konuşuluyor.
İstanbul programları pazartesi günleri saat 16.00’da başlayıp, İstanbul-Beyazıt devlet kütüphanesi konferans salonunda gerçekleşiyor.
 
İLESAM Gaziantep Şubesi Kültür ve Sanat Günleri 15 Ekim'de Başlıyor.

İLESAM Gaziantep Şubesi "Sof Dağı’ndan Esen Rüzgâr" adını verdiği faaliyetlerine 15 Ekim'den itibaren başlıyor. Bu faaliyetler arasında konferans ve şiir dinletileri yer alıyor.

Konferans Konuları ise şöyle:

-Kahvehane Kültürü
-Milli Kültür
-Turan Düsüncesi ve Roman
-Ercüment Asaf Yaniç Şiiri
-Niyazi Yıldırım Gençosmanoglu Şiiri
-Oryantalizm
-Ermeni Iskâni
-Fetih Kültürü

Programla ilgili detaylı bilgiye www.ilesam.org.tr  adresinden ulaşılabiliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2010, 21:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER