İngiltere Üniversiteleri Türkiye'ye geliyor

UK Education Tour, İngiliz Üniversitelerini Türkiye’ye getirerek, Türk öğrencilerle İngiliz Üniversitelerini buluşturuyor.

İngiltere Üniversiteleri Türkiye'ye geliyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

UK Education Tour (UKET ) Ekim ayında İzmir, Ankara ve İstanbul’da İngiltere’ deki üniversitelerin katıldığı bir fuar düzenliyor.

UK Education Tour Ekim ayında İngiliz Üniversitelerini Türkiye’ye getirerek, Türk öğrencilerle İngiliz Üniversitelerini buluşturuyor. UKET fuarı; 12 Ekim İzmir, 14 Ekim Ankara ve 16–17 Ekim İstanbul’da öğrencilerle buluşacak.

Fuar; Türk ve İngiliz Üniversiteleri arasında yeni köprüler kurulması ve ortak programların geliştirilmesinde yardımcı olmayı amaçlıyor.

Londra’da bulunan Roehampton Üniversitesi’nin Uluslararası Ofis Başkanı Martin Hookham’ın yorumuna göre “Türkiye ve Avrupa Birliği dışından gelen tüm uluslararası öğrenciler zaten Üniversitelerin tam ücretlerini ödediği için İngiliz Hükümetinin Ekim ayı içerisinde yapacağı harç miktarlarındaki artıştan etkilenmeyecekler.

Ayrıca Üniversiteler bu yeni kararla birlikte İngiliz/AB öğrencilerini seçerken belirledikleri kabul kriterlerinde bir değişiklik yapma zarureti hissederken Türk öğrenciler için var olan başvuru şartlarında yeni bir düzenlemeye gidilmeyecek.”

Fuarda; Chester Üniversitesi ve Roehampton Üniversitesinin yanı sıra Sussex, Durham, Aberdeen, Liverpool John Moores, Liverpool Hope gibi İngiltere’nin en önemli Üniversitelerinin yani sıra en iyi dil okulları da  UK Education Tour kapsamında ziyarette bulunarak, aday öğrencilerle bir araya gelecek.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2010, 20:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER