banner15

Küçükçekmece'de atölye çalışmaları

Küçükçekmece Belediyesi her ay kültür-sanat etkinlikleri çerçevesinde atölye çalışmaları yapıyor.

Küçükçekmece'de atölye çalışmaları

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Küçükçekmece Belediyesi her ay kültür-sanat etkinlikleri çerçevesinde atölye çalışmaları yapıyor. Hikmet atölyesi, edebiyat atölyesi, tiyatro ve aile eğitim atölyeleri katılımcılar tarafından büyük ilgi görüyor. 30–40 kişilik gruplar halinde yapılan çalışmalar için kültür sanat merkezlerine başvurarak kayıt yaptırmak gerekiyor. 

Hikmet Atölyesi

M. Fatih Çıtlak tarafından devam eden atölye çalışması 100 kişilik kontenjana sahip. Dersler haftada iki saat olarak yapılıyor. Atölyede Ataullah Sekenderi (İskenderi) hazretlerinin Hikem-i Ataiyesi işleniyor. Osmanlı medeniyetinde ve bilhassa Dersaadet’de (İstanbul'da) okutulan eser; ahlaki açıdan zirve kabul edilecek zamanlarda bile ihtiyaç olarak görülen hikmet ve ahlaki güzellikleri barındıran bu eser ile günümüzde bu kitaptan çok daha fazla istifade edebileceğimizi düşünülüyor.

Edebiyat Atölyesi

Edebiyat Atölye çalışmaları Prof. Dr.Ömür Ceylan tarafından yürütülüyor. Atölyede, Türk şiirinin ve edebiyatının en güzel örnekleri okunup tahlil edilerek, katılımcıların ürünleri üzerinde değerlendirmeler yapılarak atölye bitiminde bu ürünlerden bir seçki yayınlanıyor.

30 kişilik gruplar halinde haftada ikişer saatlik dersler halinde devam ediyor.

Felsefe Atölyesi

İnsanın bilme arzusunu; aklın gücü ve özgür düşünce ile yoğurmayı ve tartışmayı, katılımcılarla birlikte gerçekleştirmeyi amaçlanan dersler Prof. Dr. Adnan Omerustaoğlu tarafından yapılıyor.

Spontanite Tiyatrosu Atölyesi

Altı sene önce Deniz Altınay tarafından kurulan İstanbul Spontanite Tiyatrosu, bugünkü adıyla Playback Theatre eğitimleri İstanbul Psikodrama Enstitüsü'nde sürdürülüyor ve her yıl açılan yeni gruplara üye kabul ediliyor. Atölye çalışmaları Derya Leblebicioğlu ve   Sündüz ATAY tarafından yürütülüyor.

Aile Eğitimi Atölyesi

Fatih Kılıçaslan tarafından devam eden aile eğitim atölyesinde, çocuğun ruhsal gelişim evreleri, çocuk, ergende yaşlanan uyum ve davranış sorunlarının nedenleri hakkında bilgilendirmek, ebeveynlerin çocuklarıyla yaşadıkları iletişim sorunlarının çözümü için ailede etkili iletişim yöntemleri ile aile içi kriz ve çatışma yönetim becerileri kazandırmak ayrıca sınav kaygısı ve başa çıkma yolları, madde, televizyon ve internet bağımlığı konularında katılımcıları bilinçlendirmek hedefleniyor.

 


 

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2011, 20:38
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48